Koronavirus Česko

Koronavirus v Česku

Koronavirus netrápí pouze Česko samozřejmě, ale celý svět. Počátek epidemie měl coronavirus v Číně resp. ve Wuhanu (Wu-chan) a následně nejvíce zasáhl Itálii, odkud se pandemie COVID-19 šíří již do celé Evropy. O nutnosti základní hygieny, používání třeba dezinfekcí či roušek si tu psát nebudeme. Nicméně základní odkazy pro dotazy k této nákaze sem přiložím.

Rouška X Respirátor FFP3

Teď už také všichni víme, že pro běžnou ochranu je lepší, když všichni mají roušku a nešíří virus COVID-19 dál. Celé Česko, i pyrurové z naší FB skupiny šijí roušky.

Koronavirus a papoušci

Zatím nebyl prokázán přenos nebo šíření SARS-CoV-2 přes žádná zvířata, domácí mazlíčky, či hospodářská zvířata. To že to není prokázané, neznamená, že to není možné. A tak pokud by se někdo z vás nakazil, je jistě dobré zařídit, aby se o domácího mazlíčka staral nejlépe dočasně někdo jiný.

Více podrobnějších informací o koronaviru v Česku naleznete na stránkách Státní veterinární správy a třeba Komoře veterinárních lékařů České republiky.

Noste roušky, děkujeme

Můžete podpořit náš web :)

Jednoduše pomocí následujícího QR kódu. Děkujeme :)

Nakonec ještě pár vtipných obrázků na téma koronavir a papoušci

Tato stránka slouží spíše jako takový rozcestník, kde některé důležité informace nalézt a jako podpora, zpětných odkazů pro ty správné weby :)

f